ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish

תזמינו כרטיסים: 5 פסטיבלי הקנאביס החשובים בעולם

שתפו את החברים

פסטיבלי קנאביס לא תמיד מקבלים את הכבוד הראוי להם. הם הובילו לשינוי התקנות, הגבירו את המודעות לצמח וסללו את הדרך לעידן חדש של קבלה חברתית. כיום ישנם עשרות אירועי קנאביס הנערכים מדי שנה. מתוך ההיסטוריה הירוקה, הנה 5 ששינו את…

פסטיבלי קנאביס לא תמיד מקבלים את הכבוד הראוי להם. הם הובילו לשינוי התקנות, הגבירו את המודעות לצמח וסללו את הדרך לעידן חדש של קבלה חברתית. כיום ישנם עשרות אירועי קנאביס הנערכים מדי שנה. מתוך ההיסטוריה הירוקה, הנה 5 ששינו את כללי המשחק.

היום זה אולי נראה לנו כדבר מובן מאליו, אבל עד לפני כמה עשורים ובחלק מהמקומות עד היום נושא הקנאביס נחשב לטאבו אדיר בתרבויות מסוימות. גם כאן, כמו בכל סוגיה, השינוי מגיע מהחברה.

המארגנים הראשונים של פסטיבלי הקנאביס לקחו סיכון לא קטן, אבל הם הצליחו לגרום לחברה שלמה להתאגד, לצאת אל האור ולשנות את התפיסה המוטעית ואת שלל הסטיגמות שהוצמדו לצמח.

כיום, במדינות בהן יש לגליזציה, ארגון מסיבת קנאביס המונית לרוב כרוך בקבלת “רישיון לאירוע קנאביס“, כמו באלכוהול. חשוב לזכור שרוב האירועים שמופיעים כאן התרחשו באופן מחתרתי הרבה לפני חקיקת הלגליזציה.

ויויאן מקפיק, המארגנת של פסטיבל הקנאביס הגדול ביותר בארה”ב, ‘סיאטל המפ-פסט’ (Seattle Hempfest) שבוושינגטון, הגדירה את האירוע כ”פסטיבל מחאתי”, על מנת להדגיש את מטרתו הכפולה שמצד אחד נועדה לחגוג את הפרח ואת סגולותיו, ומצד שני למחות על החוקים נגדו.

הפסטיבל התחיל בתור התאגדות צנועה של כ-500 איש אי שם בשנת 1991, וכיום מגיעים אליו מאות אלפי אנשים מכל רחבי העולם. ההיסטוריה של הפסטיבל מעידה על השינוי שעברה וושינגטון ממצב של איסור מוחלט, לאישור של מתן קנאביס רפואי, עד להפיכתה לחלוצת הלגליזציה בארה”ב.

פסטיבלגליזציה – 5 הפסטיבלים הירוקים שהובילו את השינוי

כל האירועים שלפניכם מילאו תפקיד מרכזי בקידום התפיסה הציבורית ובהבאת שינוי פוליטי חיובי. הם יצרו מקום בטוח לקהילת הקנאביס לחלוק ידע, ליצור קשרים חברתיים ולהראות פן חברתי של צריכת קנאביס אחראית ובריאה. חוץ מזה, מה יותר טוב מלמצוא חברים חדשים לשאכטה?

1. פסטיבל האש באש (Hash Bash)

איפה: אן ארבור, מישיגן

ב-1969, ג’ון סינקלייר (John Sinclair), משורר ואקטיביסט קיצוני, נעצר באמצעות עוקץ משטרתי בשל דעותיו הפוליטיות. שני שוטרים סמויים בילו חודשים בסביבתו של סינקלייר, עד שהציע להם ג’וינט שהוביל לגזר דין של 10 שנות מאסר. ג’ון לנון כתב שיר על העוולות שנעשו לו.

בדצמבר 1971, לנון ארגן עצרת למען שחרורו של סינקלייר. שלושה ימים לאחר מכן, סינקלייר שוחרר מהכלא אחרי מאסר של שנתיים. בהסתמך על העונש האכזרי והבלתי רגיל שנגזר עליו, רבים מחו נגד בית המשפט העליון של מישיגן.

שנה לאחר מכן, קיימו את פסטיבל ‘האש באש‘ הראשון בעיר ‘אן ארבור‘. האירוע הראשון היה בסימן שחרורו של סינקלייר מהכלא וקריאה לשמור על ערנות ולהתנגד לאיסור.

“רצינו לקיים את הפסטיבל כדי להתקומם נגד החוקים” מספר סינקלייר בראיון 40 שנים לאחר מכן. “אמנם עונשים על החזקה הורדו מ-10 שנים לשנה אחת, אבל לא חשבנו שזה מספיק”.

בסופו של דבר, נוכח המחאה המתמשכת והלחץ הפוליטי, אן ארבור הורידה את העונש על החזקה לקנס של 25 דולר. ‘האש באש’ מתקיים בכל אפריל מזה 47 שנים.

2. גביע הקנאביס באמסטרדם (Amsterdam Cannabis Cup)

הפסטיבל האירופאי שהחל ב-1988 והוקם על ידי סטיבן האגר, תחילה הוגדר כאירוע קטן ומצומצם עבור מנהלי קופי שופס ומגדלי קנאביס. לאורך השנים הוא הפך לאירוע תחרותי מהמפורסמים בעולם. מדי שנה הוא מושך אליו אלפי מומחים מעשרות מדינות שבוחרים את הזנים המשובחים ביותר שייכנסו לשוק.

בספטיבל מקיימים תצוגת טעימות ובסופה נערכת הצבעה של המשתתפים על זני הקנאביס המועדפים עליהם. הזנים הנבחרים זוכים להכרה בן לילה ומופצים ברחבי העולם. כמו כן, גם אביזרי קנאביס כגון גריינדרים, וופורייזרים ובאנגים מוצגים בתערוכה.

הפסטיבל מלווה בהופעות חיות של מיטב האמנים. האירוע הופסק בשנת 2014 בעקבות בעיות עם ממשלת הולנד, אך יחזור לפעול בחודש יולי הקרוב.

3. קאנפסט (Cannafest)

איפה: פראג, צ’כיה

הקאנפסט בצ’כיה הפך בשבע השנים האחרונות מאירוע מקומי קטן לאחד מירידי הקנאביס הגדולים בעולם. אמנם רוב מזרח אירופה נחשבת פחות ליברלית, אך הודות לפעילים שעומדים מאחורי ‘קנאפסט‘, צ’כיה סוללת את דרכה לקראת לגליזציה.

פסטיבל קנאפסט מושך אליו למעלה מ-25 אלף צרכני קנאביס מכל רחבי העולם. הם משתתפים בסמינרים, לומדים על הזנים השונים וצופים בהרצאות של חוקרים ומדענים בתחום.

“אנחנו עובדים קשה מדי שנה על מנת להביא מומחים ידועים מארה”ב, ישראל, ספרד ומדינות אחרות בכדי להעביר הרצאות בכנס המקצועי שלנו”, אומר מנהל קנאפסט, לוקאס בהל.

חוקי הקנאביס בפראג אינם נוקשים (במיוחד בהשוואה לשאר מזרח אירופה), אך צריכת קנאביס עדיין אינה חוקית. מבקרים בפסטיבל שנתפסים עם פחות מ-10 גרם קנאביס לרוב יקבלו קנס בגובה 60$.

ישנה נוכחות משטרתית, שוטרים במדים וגם סמויים מאבטחים את הפסטיבל. אבל אל תתנו לזה להרתיע אתכם מלבקר באחת הערים היפות והירוקות באירופה.

4. טפח את הזכויות שלך (Cultivate Your Rights)

איפה: סנטיאגו, צ’ילה

צ’ילה אמנם נחשבת לאחת המדינות היותר שמרניות בדרום אמריקה, אבל לא כשמדובר בקנאביס. למעשה, בצ’ילה צורכים יותר קנאביס מבכל מדינה אחרת בדרום אמריקה.

הצ’יליאנים גם מתקדמים יותר מבחינה פוליטית, במיוחד כשמדובר במדיניות אי הפללה ושימוש לצרכים רפואיים.

מדי אפריל בסנטיאגו, בירת צ’ילה, נאספים אלפי אנשים שמציינים את האירוע “Cultiva Tus Derechos” (טפח את הזכויות שלך). מפגן מחאה וחופש שממשיך להתרחב מדי שנה, ומאגד את קהילת הקנאביס המקומית תוך שימת דגש על נושא שנחשב טאבו מזה זמן רב.

הודות לעבודה הקשה של מארגני הפסטיבל, צ’ילה אישרה מדיניות אי הפללה בשנת 2015, החלה לאפשר גידול של קנאביס רפואי ללא מטרות רווח, ואף אישרה מכירת קנאביס רפואיות בבתי מרקחת.

5. גביע האמרלד (Emerald Cup)

מיקום: סנטה רוזה, קליפורניה

תחרות הקנאביס הראשונה והגדולה ביותר, מתמקדת באופן בלעדי בגידול אורגני וגידול גרילה (חיצוני). ‘גביע האמרלד‘ החל בשנת 2003 כמתחרה מקומי קטן בין מגדלי הקנאביס המובילים בצפון קליפורניה.

פסטיבל הקציר חיבר בין 3 אגדות המחתרת מכל רחבי ‘משולש אמרלד‘ המפורסם (המורכב ממחוזות הומבולדט, מנדוצ’ינו וטריניטי). האירוע השנתי התקיים במשך שנים רבות באזור 101, מרכז אירועי קנאביס שלימים הפך למרפאה.

כיום, גביע האמרלד מתקיים לאורך שלושה ימים. מוקמים בו מאות דוכנים ומשתתפים בו דוברים מן השורה הראשונה, פאנליסטים ואנשי בידור. מצד אחד הוא הפך במשך השנים לאירוע ענק ומפורסם, אך מצד שני הוא עדיין שומר על הקשר עם שורשיו המחתרתיים.

לא סתם הוא זכה בכינוי “טקס האוסקר של תעשיית הקנאביס”. בתחרות בוחרים את הזנים הטובים ביותר בקליפורניה (שמופצים לשאר העולם), שמני הקנאביס, התמיסות ומאכלי הקנאביס היוקרתיים ביותר בתעשייה.

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 2

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

  1. אורי |

    יאללהההה

  2. בר |

    מקומות מקסימים…

שינוי גודל גופנים
ניגודיות