ArabicDutchEnglishFrenchGermanHebrewRussianSpanish
קנאביס וספורט קנאביס ואתלטיקה

אתלטיקה וקנאביס

שתפו את החברים

קנאביס וספורט, בפברואר האחרון טאנר הול אחד מגולשי פריסטייל הגדולים של כל הזמנים, חתם על הסכם עם חברת מוצרי קנאביס מדנבר בשם Black Rock Originals. הול בן 32 עזר לחברה ליצור את קולקציית ה Skiboss שכוללת נייר גלגול, גריינדר כרטיס…

קנאביס וספורט, בפברואר האחרון טאנר הול אחד מגולשי פריסטייל הגדולים של כל הזמנים, חתם על הסכם עם חברת מוצרי קנאביס מדנבר בשם Black Rock Originals. הול בן 32 עזר לחברה ליצור את קולקציית ה Skiboss שכוללת נייר גלגול, גריינדר כרטיס אשראי ומצית, כל זה תחוב בתוך תיק נסיעות קטן וידידותי.

סט ניירות גלגול גריינדר כרטיס אשראי ומצית
סט ניירות גלגול גריינדר כרטיס אשראי ומצית

הול הוא הגולש סקי הראשון והפעיל השני מבין אתלטים מקצועיים – מאחורי האצן אייברי קולינס אשר קיבל חסות מ Mary’s Medicinals – שהפך לשותף רשמי של חברת קנאביס.  

לאלו שמכירים אותו, לא מדובר בהפתעה גדולה: הול הוא גם השראה לסדרה של ציוד סקי עם החברה DaKine, שידועה, גם בשם THC- שהוא למעשה ראשי התיבות של Tanner Hall Collection.

קנאביס וספורט
קנאביס וספורט

החברה Black Rock Original מציגה את עצמה כאנטי סטלנית ומקדמת סדרת סרטי וידאו און ליין בהם ספורטאים ואנשים מין המניין משתמשים בקנאביס תחת התיוג אני לא עצלן #IAmNotLazy.

סרטון אחד העוסק בקנאביס וספורט נקרא איך להתעמל כשאתם ב׳היי׳  וסרטון נוסף בו גולש הסנובורד זוכה מדליית זהב בדימוס מדבר על השילוב של קנאביס וספורט.

רוס רבליאטי Rebagliati זכה באירוע הסלאלום הגדול באולימפיאדת החורף ב1998 ביפן עם THC בדמו ( זאת לאחר שהספיק לאבד את מדליית הזהב כיוון שבדיקת הסמים היתה חיובית אבל לאחר שערער – קנאביס לא היתה ברשימת הסמים האסורה – הוא קיבל את המדלייה).

הול מאמין שהשילוב של קנאביס וספורט יכול להיות מאוד יעיל לאתלטים. ההוכחה לכך הוא אומר היא בנצחונות שלו. הוא היה תחת השפעת קנאביס בכל הפעמים בהם זכה. ״עשנתי כשהתחריתי ב X Games, זה עוזר עם הלחץ והחרדה ולאחר מכן כמשכך כאבים. כשהגוף כל כך דרוך זה עוזר. אני מעשן קנאביס ועושה ספורט על בסיס יומי כמחצית מחיי כך שהשילוב של קנאביס וספורט הוא דרך חיים עבורי.”

בימים יפים בזמן סקי, אנחנו עוצרים לפחות שלוש פעמים לעשן ג׳וינט. זה מחבר בין חברים, אנחנו מודים להרים ועושים מדיטציה קטנה ואז ממשיכים. זה חלק בלתי נפרד מהסקי עבורנו כבר די הרבה זמן.״

ריקי ווליאמס מNFL הוצג בכנס קנאביס בטקסס כ״אב הקנאביס בספורט״ על פי הדיווחים הוא אמר בכנס ״אני חושב שאם נפתח את הראש ונראה לכולם שאנחנו בסדר, אנחנו נוכיח כמה נפלא הצמח הזה.״

יוג׳ין מונרו מהבולטימור רייבנס תרם 10,000 דולר לקבוצת מחקר בקנאביס, משכנע שחקנים נוספים ללכת בעקבותיו, בטוויטר הוא צייץ: ״בואו נשים את הכסף שהרווחנו בעבודה קשה בעתיד הבריאותי ובאיכות החיים שלנו.”

בכנס קנאביס בחודש שעבר, בפורטלנד, קליף רובינסון היה הנואם המרכזי. שחקן האולסטאר לשעבר ב NBA – שהושעה מספר פעמים על הפרת מדיניות הסמים לפני עשרות שנים – מתחיל במבצע גידול באורגון שנקרא Uncle Spliffy.  

לאחרונה הוא אמר ל Portland Business Journal שהוא רוצה לסלק את “הסטיגמה סביב הקנאביס, תפיסה מוטעית כי ספורטאים וקנאביס אינם עולים בקנה אחד״.

הרעיון שחולקים הול, רובינסון ואחרים בנוגע לקנאביס נשמע כמעט קומי כשתפיסה היותר רווחת לגביו היא שהוא גורם לעצלנות, לאחד לקפוא על שמריו וליפול על הספה חסרי מעש.

אך דעתם רק מתעצמת גם תודות למדיניות הסוכנות העולמית נגד סמים בספורט אשר אוסרת שימוש הצמח בתחרות מתוך שלושת הגורמים הבאים:

מפר את רוח הספורט   (כיוון שזה עדיין לא חוקי במקומות רבים)

נחשב לסיכון בריאותי  (״תפקוד קוגניטיבי ירוד״)

ויכול לשפר ביצועים – זה בו זמנית מפחית את רמות החרדה ומגביר את זרימת האוויר לריאות.

״הרבה אתלטים מעשנים קנאביס מסיבה טובה״ אומר הול. ״בספורט השלג זה מובן מאליו לראות הרבה מעשנים בחוץ; זה טבוע בתרבות ההרים כבר די הרבה זמן. אנשים לא מזלזלים בזה. דיברתי עם ספורטאי סקייטבורד, סנובורד, גלישה, וקפיצת BASE שמשתמשים בקנאביס. בדיוק כמו אנשי עסקים ופוליטיקאים שעושים את זה בדלתיים סגורות.״

 

איך זה גורם לכם להרגיש?
שתפו את החברים
תגובות: 0

כתובת הדוא״ל שלך לא תפורסם. שדות חובה מסומנים ב-*.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות